Program


A férjem - storytelling est (KÜLSŐ HELYSZÍN - 1024 Bp. Keleti Károly u. 13/a)

A férjem - storytelling est (KÜLSŐ HELYSZÍN - 1024 Bp. Keleti Károly u. 13/a)

A storytelling egy innovatív, hazánkban még meglehetősen ismeretlen műfaj, amellyel az alkotók szeretnék megismertetni a magyar közönséget. A storytelling est során egy-egy, az előadásban (is) megjelenő társadalmilag kurrens témát tárunk fel mélységeiben, személyes szemszögből megközelítve meghívott női vendégekkel, valamint a közönség bevonásával.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 24. péntek, 19:00

A férjem - storytelling est
KÜLSŐ HELYSZÍN!

A művészeti program részeként, A férjem színházi előadás köré storytelling estek szerveződnek. A storytelling egy innovatív, hazánkban még meglehetősen ismeretlen műfaj, amellyel az alkotók szeretnék megismertetni a magyar közönséget. A kezdeményezést maga az írónő inspirálta, aki maga is rendszeresen szervez ilyen eseményeket. A storytelling est során egy-egy, az előadásban (is) megjelenő társadalmilag kurrens témát tárunk fel mélységeiben, személyes szemszögből megközelítve meghívott női vendégekkel, valamint a közönség bevonásával. A storytelling, a performansz eszközeit és esztétikáját használja fel.
Moderátor: Levko Esztella, Száger Zsuzsanna
Az eseményt Fajgerné Dudás Andrea képzőművész performansza indítja.

A férjem magyar - macedón összművészeti projekt megálmodója Levko Esztella és Száger Zsuzsanna színésznők. A két alkotó első közös nemzetközi projektjét a színház és a képzőművészet fúziójával hozza létre. A projekt keretein belül többek között egy egyedülálló színházi ősbemutatót valósítanak meg A férjem címmel. A színházi előadás alapja a többszörösen díjnyertes észak-macedón írónő Rumena Buzsarovszka azonos című novelláskötete. Buzsarovszka egy friss, karcos, balkáni női hang. Történetei tűpontosan reflektálnak a régió változóban lévő posztkommunista, patriarchális valóságára, amelynek jellemzője a nőket gyakran megbélyegző nemi sztereotípiák jelenléte. Írásai Európa-szerte ismertek. Magyarországon először készül a novelláskötetéből színpadi adaptáció Pass Andrea rendezésében. A kétszereplős előadás látványvilágát a Godot Katalizátor-díjas Fajgerné Dudás Andrea képzőművész tervezi.

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap; MASZK Egyesület Szeged, Független Előadó-művészeti Szövetség Támogatási Alap, Strausz Mónika, Sarolta Kulturális és Közéleti Tér
Együttműködő partnerek: KÉPEZŐ Galéria, Trafó Kortárs Művészetek Háza, MASZK Egyesület, Szeged; ELTE BTK Szláv Filológiai Intézet, Ludwig Múzeum; IKEA, Egyenlítő Alapítvány

Ajánlatunk


Magyar és térségbeli újcirkusz előadások, munkabemutatók, szakmai beszélgetések, közösségi események és a MUCH MORE Showcase, a cirkuszi számok & előadás koncepciók szemléje.

Közösségi színházi előadás a munka és a szabadidő viszonyáról

A Willany Leó Improvizációs Táncszínháznak -az improvizáció műfajából kifolyólag- egyik fő jellemzője a kísérletezés, a folyamatos megújulás.

Ajánló


Van egy pont, ahol dobbantani kell.

Az iskola már nem zárhat magába. Még irányít, lehetőségeket mutat, de eljön…

Rejtélyesség, egyfajta bizsergető idegenség és misztikum hatja át az előadást, bizonyos formáival és hangulatával Lynchet idézve(ki ne emlékezne a Twin…

Megindító szellemidézés: a Börcsök Boglárka által készített videofelvételek és a precíz megszemélyesítés segítségével három elhunyt táncos elevenedik meg - és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!