Program


Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az indiai zene varázslatosan szól, de még az indiai klasszikus zenén belül is vannak különlegesen egzotikus hangzású, sőt varázserővel bíró rágák, illetve olyanok is, amiknek a hagyomány szerint mágikus tulajdonsága is van.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, September 29 2019 8:00PM

Ilyen rágákat mutat be a két avatott szólista Purvi Parikh és Pandit Bharat Bushan Goswami, akik az emberi énekhanggal és az emberi hanghoz nagyon hasonló szárangi nevű indiai hegedűvel szólaltatják meg a mágikus dallamokat.

A koncert elején rövid történeti és hangtani magyarázatokkal mutatjuk be az elhangzó rágákat.

Purvi Parikh - ének
A Kirana Gharana zenésze, amely az egyik legérzelemgazdagabb előadói iskola Indiában. Édesapja Pandit Arvind Parikh kezdte tanítani. Ustad Fayyaz Ahmed Khan, Ustad Niaz Ahmed Khan és Girija Devi énekesek mellett olyan világhírű zenészek is tanították, mint Ustad Vilayat Khan, Ustad Sultan Khan és Ustad Maskoor Ali Khan.

Bharat Bhushan Goswami - szárangi
A szárangi nem beszél, de sóhajt, nevet, sír és ami a legfontosabb: énekel. Bharat Bhushan Goswami a legendás Mathura városában született, ahol – az indiai történetírás szerint – Krisna is meglátta a napvilágot. Apja és nagyapja is elismert zenésze volt a híres Radha Rani templomnak. Az éneklés mellett kezdett el játszani szárangin.

Bhupinder Singh Chaggar - tabla
Az egyik legkitűnőbb tanítványa Pt. Sharda Sahainak, a Benares tabla Gharana nagymesterének. A több évtizednyi gyakorlással és koncertezéssel nemcsak Európa, de India egyik elismert tabla szólistája lett.

Our offer


Hová sodorja a szeszélyes tengerár a kis csónakot hajótörött utasaival, az angyali szépségű nyolcéves leánykával és az értelmes, talpraesett kilencéves kisfiúval? Henry De Vere Stacpoole 1908-ban megjelent regényében egy lakatlan, ám egzotikus szigetre a Dél Keresztje alatt.

Kelet kapuja, végállomás. Vasutas stand-up lokálpatrióta ízzel, videókkal, hangjátékkal, nosztalgiával és egy vasúti tekerős izével. Háda Fruzsina hazatér szülővárosába, Záhonyba, hogy elkészítse diploma munkáját a rendszerváltás után hanyatlásnak indult vasutas városról.

Magyar és térségbeli újcirkusz előadások, munkabemutatók, szakmai beszélgetések, közösségi események és a MUCH MORE Showcase, a cirkuszi számok & előadás koncepciók szemléje.

Suggestions


Gondolat Plasztika

Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás

Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás
A több százmillió dolláros kínai befektetéssel támogatott, valaha volt egyik legnagyobb…

" .. reggel izzadva ébredünk és felsikoltunk hogy nincs ott a foga íve a nyakunkon csak egy hajszál a torkunkon…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.