Jégkirálynő - Nektár Színház
Mesénk H. C. Andersen egyik sokak által kedvelt művének feldolgozása, mely az igaz barátságról, kitartásról, küzdelemről és a feltétel nélküli szeretetről tesz tanúbizonyságot több
Mesénk H. C. Andersen egyik sokak által kedvelt művének feldolgozása, mely az igaz barátságról, kitartásról, küzdelemről és a feltétel nélküli szeretetről tesz tanúbizonyságot több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. december 17. szerda, 15:00
Gerda és Kay testvérien jó pajtások. Egy szép őszi napon Kay hirtelen a szívéhez kap és ettől a pillanattól furcsán megváltozik benne a világ. Szemébe a Jégkirálynő manói által összetört tükör egy szilánkja kerül. Kay innentől kezdve mindenben és mindenkiben csak a rosszat látja. Gerdát is és barátait is kegyetlen tréfái tárgyává teszi. Amikor a téli szánkózás közben megjelenik maga a Jégkirálynő Kay habozás nélkül követi őt annak palotájába.
Gerda elindul, hogy megkeresse barátját. Útközben találkozik a Három Évszak Asszonyával, a Királykisasszonnyal – aki nekiajándékozza a hintóját, a zsiványokkal – akik elveszik Tőle azt, és számtalan megpróbáltatáson megy keresztül, míg elérkezik a Lapp Asszony birodalmába. A kietlen, hideg vidéken élő varázslóasszony már várja Gerdát. Rénszarvasa segítségével elrepíti a kislányt a Jégkirálynő palotájához. Gerda belép a trónterembe és megpillantja Kayt… Küldetését teljesítette: ”Én nem török hatalmadra Királynő, hiszen a hatalom egyedül neked a fontos. Én Kay-t viszem magammal, hiszen nekem meg ő a fontos. Szívem melegével felolvasztom jégbezárt hatalmadat…”
Az előadást klasszikus – és mai hangvételű zenével kísérjük.
Hans Christian Andersen meséjét feldolgozta: Borbély Viktória
versszöveg: Csík Csaba
Szereposztás:
Jégkirálynő: Pétery Melinda – Mádi Piroska – Vincze Kata
Gerda: Ferencz Gabi – Szilvási Judit
Kay: Pinczés Attila
Három Évszak Asszonya
Xeroména Fodor Viktória
Lapp asszony
Zebulon
Jakab Borbély János
Kszúnó
Izidor
Frigyes Balogh Ferenc
Udvarmester
Az előadás létrejöttében közreműködtek:
díszlet: Keresztury Kata
jelmez: Gáspár Erika – Mátyás Eszter
scenica - látvány: Borbély János
báb: Koryürek Vera
maszk: Papp Judit
Anybody Walking x Kelemen Kristóf & Lestyán Attila x Trafó 18:00-24:00 ballroom, tánc, színház English friendly 18 éven felülieknek, angol nyelven. Trigger: meztelenség.
75' tánc, színház 12+ English friendly Angol nyelven, magyar felirattal. Az előadás után Nézőpont - nézők beszélgetnek nézőkkel - a Gondolat Generátor vezetésével az Előtérben.
60' tánc English friendly 12+. Triggerek: füst, erős hanghatások.
Figyelem: a program minden önmagát nőnek definiáló ember számára nyitott, korra, előképzettségre, szexuális beállítottságra, származásra, szociális helyzetre való tekintet nélkül.…
75' 16+ English friendly Külső helyszín! Magyar és angol nyelven, magyar felirattal. Triggerek: meztelenség, erős hanghatások.
egész napos program csoportos buszutazás: performansz, színház, tánc, képzőművészet
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!