Vass Imre: RELAX - befeszülés kezelés
Tudatában vagyunk, hogy mire vagyunk ráfeszülve? Milyen materiális és immateriális eszközök állnak a rendelkezésünkre ahhoz, hogy ellazuljuk?
Tudatában vagyunk, hogy mire vagyunk ráfeszülve? Milyen materiális és immateriális eszközök állnak a rendelkezésünkre ahhoz, hogy ellazuljuk?
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: november 29. szerda, 20:00
Tudatában vagyunk, hogy mire vagyunk ráfeszülve? Milyen materiális és immateriális eszközök állnak a rendelkezésünkre ahhoz, hogy ellazuljuk?
Ez az előadás egy tükör, egy diagnosztikai eszköz a kezünkben. Egy olyan reflektív térbe invitál, ahol közelebbről szemügyre vehetjük fiziológiai és mentális, egyéni és kollektív merevségeink és elakadásaink. Kitapogathatjuk védekezési mechanizmusaink és válaszadási mintázataink, elképzelhetjük milyen lenne az életünk, ha a külső és belső feszültséget generáló helyzetekre egy ellazult tudatállapotban lennénk képesek reagálni.
Életmódunk, a digitális környezet és a világ történései is egy állandósult fizikai és idegrendszeri aktivitásban tartanak minket, a stressz ömlik ránk minden irányból. Miközben a befeszülés állapota állandósul még a tökéletes ellazulás kényszere is ránk nehezedik. A relaxáció és a pihenés kultúráját is áthatja a produktivitás eszméje, arra ösztönözve minket, hogy a szabadidőnket minél hasznosabban, minél aktívabb programokkal töltsük ki. Pihenés helyett sokszor a szórakozást választjuk - a fogyasztási körforgás aktív résztvevőiként maradva - ,magunkat relaxációtól és töltődéstől valójában megfosztva.
A relaxáció a test és az elme feszültség és szorongás mentes állapota. A test és az elme együttes ellazulása szükséges ahhoz, hogy a mindennapi stresszel a szervezet meg tudjon birkózni. Az, hogy képesek vagyunk lelazulni azonban csak az első lépés, a visszatérő (krónikus) befeszülések oldásában, a gátló viselkedésbeli mintázatokkal való munkában.
Alkotók
Koreográfus, rendező: Vass Imre
Előadók, alkotók: Gaál Júlia, Kancsó Luca, Nagy Csilla, Vass Imre
Zeneszerző: Molnár András
Színpadkép: Vass Imre
Fény: Dézsi Kata
Jelmez: Kudron Anna \ Pinkponilo
Film: Kőrösi Máté
Partner: Műhely Alapítvány
Koprodukciós partner: Katlan Csoport, Trafó Kortárs Művészetek Háza
Támogatók: Life Long Burning, Budapest Főváros Önkormányzata, Füge Produkció, Staféta,
Emberi Erőforrások Minisztériuma, NKA, EMMI, Új Előadóművészeti Alapítvány.
Vass Imre az Európai Unió Kreatív Európa – Life Long Burning – Creative Crossroads program támogatott művésze.
A produkció a Budapest Főváros Önkormányzata által meghirdetett Staféta program keretében valósult meg.
Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az EACEA nem vonható felelősségre miattuk.
A SUB.LAB.PRO 10 táncosa a koreográfussal szoros együttműködésben értekezik, táncol, a szó legszorosabb értelmében vett színházi minőségben. Fizikai képességeik széles skáláját bemutatva az előadók állást foglalnak a tánc szerepéről személyes és közös jövőjükben.
Megpróbáljuk elmesélni milyen az, amikor nem tudunk mesélni. Amikor az ember nem tud enni, aludni, olvasni. De más mesélnivalónk is van, például a nőiségről, furcsa bulikról, megközelíthetetlen férfiakról és gazdag írónőkről.
Izgalmas utazás időben és térben. A táncosok közötti párbeszéd ebben a koreográfiában is repetitív mozdulatokra és ingamozgásra épül fel.
Kortárs tisztelgés táncos őseink előtt.
„Auto-bio-koreo-gráfia”, aminek lehetett volna az az alcíme, hogy „tánc az AIDS-től a klímaválságig”. Jérôme Bel elmerül a saját életrajzában és…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!