Program


A katona története

A katona története

Az orosz folklór egyik gyöngyszemének újragondolása: vágyakkal, kísértésekkel, csalással és cselvetésekkel, rímes prózában, zenével, tánccal és bábokkal. Groteszk mese kerekedett belőle rímes prózában, tánccal, élőzenével és bábokkal.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 15. szombat, 17:00

Stravinsky-Ramuz-Bp. Sound Collective-Dubóczky-Gardenö-Hársing-Widder: A katona története
PREMIER
groteszk opera áriák nélkül

A mi verziónkban orosz katonák mesélik el egymásnak Joszip, a szökött katona történetét.

A katonáknak minden korban és minden háborúban hasonló borzalmakkal kell megküzdeniük. Elszakítva a családjuktól és a szülőföldjüktől, egy gyilkos gépezet érzéketlen fogaskerekeivé válnak és mire hazajutnak, ha hazajutnak, már nem azok, akik voltak.

A direkt mai utalásoktól tartózkodunk, aki pedig ilyesmit vél felfedezni az előadásban, tudja a véletlen művének.

A Budapest Sound Collective hazai fesztiválok rendszeres fellépője. Repertoárja eklektikus, előadásaira jellemző a kísérletezés és az új koncertformák keresése, a hagyományos típusú koncertektől az összművészeti alkotásokig. Alapítója és művészeti vezetője Dubóczky Gergely.

Gardenö Klaudia Svédországban született, Szlovákiában nevelkedett magyar nemzetiségű fiatal alkotó. Színház és bábrendező szakra járt a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, diplomáját a svájci Accademia Dimitrin szerezte meg. Projektjeit meghatározza a multimedialitás, a különböző műfajok, stílusok, művészeti ágak összekapcsolása.

Igor Stravinsky Charles-Ferdinand Ramuz műve nyomán, Lackfi János fordításának felhasználásával.

Szereposztás:
Ördög........................ Mácsai Pál
Katona....................... Bartha Bendegúz
Mesélők..................... Hevesi László, Hrisztov Toma, Lestyán Attila, L Nagy Attila

Közreműködők:
Zenekar: Budapest Sound Collective
(Bíró Ágnes, Fejérvári Zsolt, Szűcs Péter, Bokor Pál, Póti Tamás, Sztán Attila, Maros Ádám)

Karmester: Dubóczky Gergely

Alkotók:
Szövegkönyv: Hársing Hilda
Koreográfus: Widder Kristóf
Látványtervező: Gadus Erika
Bábtervező: Palya Dávid Gábor
Animáció: Sánta Balázs
Produkciós asszisztens: Markó Judit
Rendezőasszisztens: Bíró Glória
Rendező: Gardenö Klaudia

Ajánlatunk


A Willany Leó Improvizációs Táncszínháznak -az improvizáció műfajából kifolyólag- egyik fő jellemzője a kísérletezés, a folyamatos megújulás.

Rejtélyesség, egyfajta bizsergető idegenség és misztikum hatja át az előadást, bizonyos formáival és hangulatával Lynchet idézve(ki ne emlékezne a Twin Peaks vörös függönyeire!). A The Green egy lenyűgöző előadás, meghökkentő és felforgató látványelemekkel, valahol a cirkusz, színház és az újmágia mezsgyéjén.

Az előadás akár egy (ön)gyógyító rituálé: Rodrigues és társulata a gyógyulás szellemeit - az encantadosokat - idézik meg. A címválasztás oka sokrétű: a munkafolyamat a covid-19 okozta egészségügyi válsággal összefüggésben indult és abból a vágyból született, hogy az encantadosok erői által varázsolják el a világot, és állítsák helyre annak törvényes rendjét. 11 táncos 140 színes takarót hív segítségül állandó alakváltáshoz.

Ajánló


sors-diagnózis egy felvonásban Emese története se nem mese, se nem álom, hanem kortárs valóság. Portré egy nőről, egy társadalomról.

Hová sodorja a szeszélyes tengerár a kis csónakot hajótörött utasaival, az angyali szépségű nyolcéves leánykával és az értelmes, talpraesett kilencéves…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!