A pestis
Albert Camus: A pestis
monodráma
A Szakkör, a Vígszínház és a Francia Intézet vendégjátéka
more
Albert Camus: A pestis
monodráma
A Szakkör, a Vígszínház és a Francia Intézet vendégjátéka
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, May 11 2015 7:00PM
A Nobel-díjas Albert Camus a világ szinte valamennyi nyelvén megjelent regényének monodráma változatában egyetlen színész tucatnyi alak sorsát játssza el a pestis sújtotta Oránból. A több mint négyszáz előadást megélt párizsi bemutató után a darab magyar változatát Hegedűs D. Géza adja elő.
„– Miért beszél velem ilyen haragosan, Rieux? Én sem bírtam nézni.
- Bocsásson meg, atyám. Ilyen lesz az ember, ha napi húsz órán át kell kibírnia, hogy embereket lát meghalni, akiket életre teremtettek. Vannak pillanatok ebben a városban, amikor nem érzek mást, csak lázadást.”
(részlet a műből)
Létkérdés
,,Ha van színházi előadás, amelyben színész és zenész elválaszthatatlan egységet alkot, A pestis az. Márkos Albert zeneszerző-csellistaként finom hálót sző a szöveg köré. Hol ábrázol, hol aláfest, hol utasít - állandóan jelen van. Ráadásul Márkos mindent csinál csellójával, azt is, amit nem lehet: játszik húron, lábon, testen, nyakon; penget, preparál, sivít és nyekerget.”
(Sztrókay András, szinhaz.net)
Zeneszerző és csellón közreműködik: MÁRKOS ALBERT
Támogatók: Francia Intézet, AKKU, Füge Produkció, Vígszínház
60' színház 16+ catwalk koncert English friendly
zene 16+ English friendly
Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás
A több százmillió dolláros kínai befektetéssel támogatott, valaha volt egyik legnagyobb…
110' színház 16+ növekedésmítosz felnőtteknek Trigger: vaksötét.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.