Program


AHA Kollektíva: Senkiföldje

AHA Kollektíva: Senkiföldje

#naivművészet #hajladozás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: január 18. csütörtök, 20:00

AHA Kollektíva: Senkiföldje 6+
TÁNC
English friendly

Keresünk egy kiindulópontot, amikor a mozgás önmagáért beszél, a test egyenes úton, közvetlenül kommunikál. Ennek érdekében ismert formákat teszünk próbára, és úgy döntünk, hogy nem foglalkozunk a különböző stílusok és irányok összeférhetetlenségével. Ítélet és minősítés nélkül akarunk tekinteni a kommerszre és a kortársra, a történetmesélésre és az absztrakcióra, a harmóniára, szépségre törekvésre és a dekonstrukcióra. És mindarra, ami az előadóművészetben ezekre a fogalmakra és minőségekre rakódott. Mindez érdekel minket, és próbára tesszük magunkat: az ösztönös megérzéseinket és érdeklődéseinket követjük a próbafolyamatban, és nem riadunk vissza attól, hogy olyan esztétikai területre merészkedjünk, amelyet a kortárs tánc nem, vagy csak idézőjelben, ironikusan használ. Kerüljük a kizárólagosságot, hitet és teret adunk a kíváncsiságnak és a naivitásnak.

Az AHA Kollektíva 2021-ben megalakult, hat tagú alkotócsoport. Régóta ismerjük egymást és tevékenykedünk együtt a szakmán belül. Négyen már a Győri Tánc -és Képzőművészeti Iskola felső tagozata óta ugyanabban a szakmai környezetben szocializálódunk: Gláser Márton, Kacsó Imola, Piti Vivien, Eyassu-Vincze Barbara. 2016-tól a salzburgi kortárstánc főiskolán folytattuk tanulmányainkat, ahol megismerkedtünk a kollektíva másik két tagjával: Kancsó Lucával és Oláh Balázzsal. Több, mások által vezetett kreációs folyamat során volt alkalmunk közösen alkotni. Jelenleg a saját profilunk megteremtésén dolgozunk. Munkáinkban törekszünk új nézőpontokat keresni a kortárs tánchoz, előadó művészethez, alkotáshoz vagy az általunk kutatott kérdéskörhöz kapcsolódóan. A kreációs folyamatok során a választott témát önálló entitásként tekintve, kibontakozását figyelemmel kísérve, intuitív módon alakítjuk tovább a végleges formájáig.

Alkotók: Eyassu-Vincze Barbara, Gláser Márton, Kacsó Imola, Kancsó Luca, Oláh Balázs, Piti Vivien
Zene: Porteleki Áron
Fény: Dézsi Kata
Konzulens: Szabó-Székely Ármin
Producer: SÍN Művészeti Központ

Támogatók
Budapest Főváros Önkormányzata; FÜGE Produkció; SÍN Művészeti Központ; Staféta program

Ajánlatunk


A Nagymamával álmodtam egy különleges harmadik-generációs trauma-feldolgozást segítő, mégis sok humorral átitatott színházi stand up / monodráma. Az előadás azt az egy hónapot mutatja be, amelyben a 35 éves főszereplő, Göndör László - a pandémia valamint önismereti válsága kellős közepén - összeköltözött a 97 éves holokauszt- túlélő nagymamájával.

Képi és zenei dramaturgiára épülő utazás a kollektív tudatalattinkba. Hat énekes és két színész segítségével belegabalyodunk abba, mit is jelentett az első emberi űrutazás és az analóg szintetizátor feltalálása az emberiség életében - sőt, megpróbáljuk ezeket egy közösségi rítus keretében újra átélni.

„A Humans 2.0 (…) az a típusú előadás, amelynek az elején az ember tátva felejti a száját, majd a végén egy megkönnyebbült, csodálattal teli sóhajjal becsukja.”

Ajánló


Gondolat Plasztika

Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás

Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás
A több százmillió dolláros kínai befektetéssel támogatott, valaha volt egyik legnagyobb…

Van egy pont, ahol dobbantani kell.

Az iskola már nem zárhat magába. Még irányít, lehetőségeket mutat, de eljön…

Megpróbáljuk elmesélni milyen az, amikor nem tudunk mesélni. Amikor az ember nem tud enni, aludni, olvasni. De más mesélnivalónk is…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!