Ámokfutó idők
dráma
dráma
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2026. május 5. kedd, 19:30
Fazekas István: Ámokfutó idők
Fazekas Istvánnak az Ámokfutó idők című történelmi drámája a hortobágyi internálások megrendítő, színházban eddig még soha fel nem dolgozott történetét tárja elénk. Az 1952 nyarán játszódó kamaradráma a magyar Gulág világába vezet: a kitelepítések embertelen mechanizmusai között két sors találkozásán keresztül vizsgálja az erkölcsi döntés lehetőségét.
Szereplők
Herczeg Ferenc....................... Ujréti László Jászai Mari-díjas
Piroska..................................... Nagy Enikő
Fiú............................................ Remzső Sándor eh.
Lány......................................... Márton Éva Izabella eh.
Rendőr..................................... Kiss Gábor
Rózsa elvtársnő....................... Fejes Csilla eh.
Ávós parancsnok..................... Kalivoda Imre eh.
Ávós......................................... Bangó Ernest eh.
Református pap....................... Pogány Tamás eh.
Alkotók
Díszlet- és jelmeztervező: Racsmány Boriska eh., Pruzinsky-Plótár Dániel eh.
Zene: Koudela Olivér
Koreográfus: Cserháti Gergely
Világosítástervező: Sokorai Attila
Ügyelő: Pethő Dávid
Rendezőasszisztens: Horváth László
RENDEZŐ: Molnár Kristóf eh.
Olvasó próba: 2026. február 03.
Bemutató: 2026. április 15. Gaál Erzsébet Stúdió
75' tánc, színház 12+ English friendly Angol nyelven, magyar felirattal. Az előadás után Nézőpont - nézők beszélgetnek nézőkkel - a Gondolat Generátor vezetésével az Előtérben.
75' 16+ English friendly Külső helyszín! Magyar és angol nyelven, magyar felirattal. Triggerek: meztelenség, erős hanghatások.
90' színház 16+ English friendly Magyar nyelven, angol felirattal. Triggerek: füst, meztelenség.
Izgalmas utazás időben és térben. A táncosok közötti párbeszéd ebben a koreográfiában is repetitív mozdulatokra és ingamozgásra épül fel.
„Az eddigi legszemélyesebb előadásunk. Lecture, vallomás és számvetés. Elmegyünk a gyerekekkel Japánba, aztán meglátjuk, mi lesz.” (Kiss-Végh Emőke, Ördög Tamás)
110' színház 16+ növekedésmítosz felnőtteknek Trigger: vaksötét.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!