
ECHOLÁLIA > költészet 4.1
„Létezik egy nyelv előtti visszhangnem.”
more
„Létezik egy nyelv előtti visszhangnem.”
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, March 03 2017 6:00PM
Kele Fodor Ákos költő a magyar kultúrában egyedülálló multimédia műalkotásában újragondolta az elmúlt kétszázötven év időmértékes verselését, és verseihez egy pimasz vitairatot is csatolt. Kilenc tervezőgrafikussal fogott össze, hogy a középkori és barokk hagyományokon alapuló vizuális költeményeit a kortárs graphic design eszközeivel fogalmazzák újra. Személyes hangvételű prózaverseit az elektronikus zenei producer Modeóval (Sándor Máté) egy új, kiáltvánnyal bevezetett zenei műfaj keretein belül értelmezték át, s mindennek a Hooh Studio adott olyan egységes vizuális arculatot, mely maga is a költői műalkotás részévé vált.
Két tárgy, többszörözött érzékletek, egyazon műalkotás. Könyvinyl.
Az Echolália bemutatóján Pálos Máté filmesztéta, kulturális újságíró (Prizma, Magyar Narancs) kérdezi az alkotókat Kele Fodor Ákost, Modeót és Mayer Norbertet (Hooh Studio) a művészeti szürke zónákról, a költészet, a graphic- és sound design kapcsolatáról, a projekt műhelytitkairól. A beszélgetés során vizuális költemények is elhangzanak (sic!) majd.
A beszélgetést követően a közönség részleteket hallhat az Echolália EP-ből, ezenkívül az est folyamán a Trafóklubban a könyv részleteiből készített poszter-kiállítás is megtekinthető.
A bemutató ideje alatt az Echolália kedvezményes áron megvásárolható.
A mű eddigi eredményei:
Formatervezési Kiállítás
Országos Tervezőgrafikai Biennále
Highlights of Hungary jelölés
Best of 2016 – magyar művészek és designerek (magyArt)
2016 KULTkönyvárgyai, első hely (KULTer)
Szöveg és koncepció: Kele Fodor Ákos
Könyv, hanglemez és site layout: Hooh Studio
Zene: Modeo
Moderál: Pálos Máté, filmesztéta, kulturális újságíró (Prizma, Magyar Narancs)
Vizuális költemények: Bodolóczki Júlia Jula, Borzák Márton, Fekete Miklós, Herr Ágnes, Kiss Zsombor, Mayer Norbert, Serfőző Péter, Simon Péter Bence, Thury Lili
Színészek: Lendváczky Zoltán, Tankó Erika
Színészvezetés: Csuja László
Vinyl mastering: Tanka István
Kiadó: PRAE.HU + Palimpszeszt
Mulatós zene vs kísérleti elektronikus zene. Mulatós tánc vs kortárs tánc.
előbemutató - színház A szerző azonos című kötetének egy drámai részlete 12+ 90'
A humor olyan fegyver, amely tudatos használat hiányában könnyen visszafelé sülhet el.
Pavel Sterec: A Selyemút – Bebalzsamozás és mumifikálás
A több százmillió dolláros kínai befektetéssel támogatott, valaha volt egyik legnagyobb…
Izgalmas utazás időben és térben. A táncosok közötti párbeszéd ebben a koreográfiában is repetitív mozdulatokra és ingamozgásra épül fel.
(munkabemutató) 50 perc tánc 12 éven felülieknek
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.